آموزش کسب و کار, مقلات

آموزش مراحل اصول راه اندازی کسب و کار الکترونیکی در ایران

آموزش مراحل اصول راه اندازی کسب و کار الکترونیکی در ایران

آموزش مراحل اصول راه اندازی کسب و کار الکترونیکی در ایران

بسیاری از کارآفرین ها در مورد راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود هنوز مطمئن نیستند و همواره سوالات مختلفی برای آنها در این زمینه بوجود می آید. بهتر است با توجه به شرایط اقتصادی کشور، مراحل راه اندازی کسب و کاری را بررسی کنیم که به سرمایه اولیه کمی نیاز داشته باشد. قبلا در سالیضا ۱۰ ایده عالی برای شروع کسب و کار اینترنتی در ایران را معرفی کردیک که در صورت تمایل می توانید مطالعه بفرمایید.

مرحله اول – شناسایی استعداد ها و مهارت ها برای راه اندازی کسب و کار الکترونیکی

مرحله اول این است که استعدادها و مهارت هایمان را بخوبی شناسایی کنیم. یک کارآفرین باید بداند که در چه زمینه هایی استعداد دارد و چگونه می تواند از آنها در جهت موفقیت کاری خودش استفاده کند. توانایی افراد بسیار متفاوت است مثلا بعضی ها وبلاگ نویس خوبی هستند، فن بیان خوبی دارند، توانایی فروش بیشتری دارد و غیره. در واقع با مشخص کردن توانایی هایتان، می توانید نوع کسب و کارتان را هم به راحتی انتخاب کنید.

مرحله اول - شناسایی استعداد ها و مهارت ها برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

بعضی ها هم هستند که احساس می کنند هیچگونه مهارت خاصی ندارند؛ داشتن تخصص در دنیای پر رقابت امروز، از اهمیت زیادی برخوردار است و این دسته از افراد می توانند مهارتی خاص را آموزش ببینند. یکی از مهم ترین تخصص ها در دنیای امروز، آشنایی با دنیای اینترنت و وب سایت هاست؛ اگر با اینترنت آشنا هستید و کار با ورد پرس را هم بلدید، در واقع یک قدم از کسانی که هیچ مهارتی در این زمینه ندارند جلوتر هستید.

مرحله دوم – انتخاب نوع کسب و کار الکترونیکی

مرحله دوم انتخاب نوع کسب و کار است. در انتخاب نوع کسب و کار باید به خصوصیاتی از کار توجه کنید که باعث جلب توجه مشتری می شود و بین مردم طرفداران زیادی دارد. همانطور که گفتیم نوع کسب و کار، بر اساس مهارت های شما انتخاب می شود. شما می توانید به دنبال کارهای محبوب در میان مردم باشید و همچنین محصولات و خدماتی مفید و جذابی را به مردم ارائه بدهید. انتخاب نوع کسب و کار نیاز به صرف زمان زیادی برای تحقیق و بررسی دارد.

مرحله دوم - انتخاب نوع کسب و کار

خوشبختانه می توان از طریق ابزارهای جستجو مثل گوگل به راحتی در این زمینه تحقیق کرد. ابزاری به نام “گوگل ترند” هم می تواند به شما در شناسایی کسب و کارهای محبوب در میان مردم کمک زیادی کند. جستجو بر اساس کلید واژه هم به شما پیشنهاد می شود.

مرحله سوم – بررسی سایت های رقب برای راه اندازی کسب و کار الکترونیکی

مرحله سوم بررسی سایت های دیگر است. هر سایتی بجز وب سایت شما به عنوان سایت رقیب در نظر گرفته می شود. سایت های قدرتمند در صفحه اول گوگل نمایش داده می شوند و شما می توانید این سایت ها را از نظر ترافیک، محتوا، محصولات و غیره به دقت بررسی کنید. مدت زمان فعالیت و استارت کاری آن سایت هم می تواند کمک زیادی به شما بکند. بررسی محتوا هم خیلی مهم است چون محتوایی که قوی باشد، تاثیر زیادی در قدرتمند تر شدن آن سایت می گذارد. امروزه بسیاری از سایتها بر سر محتوا با یکدیگر رقابت می کنند. با بررسی محصولات و خدمات و همچنین نظرات مشتری ها می توانید به راحتی از محبوبیت و میزان مشتری های آن سایت باخبر بشوید.

مرحله سوم - بررسی سایت های رقب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

مرحله چهارم – راه اندازی وب سایت کسب و کار مجازی

مرحله چهارم راه اندازی وب سایت خودتان است. برای راه اندازی وب سایت نگران نباشید زیرا به هزینه زیادی نیاز ندارد. شما باید هاست و دامنه را خریداری کنید. هاستی را انتخاب کنید که پر سرعت باشد و به راحتی در دسترس کاربران هدف قرار بگیرد. شما باید وب سایتتان را به خوبی طراحی بکنید؛ برای اینکار می توانید از ورد پرس استفاده کنید. کار با ورد پرس بسیار ساده است. اگر کار با ورد پرس را بلد نیستید، می توانید از آموزش رایگان در اینترنت استفاده کنید. شما می توانید فروشگاه اینترنتی خود را افتتاح کنید و از سیستم پرداخت آنلاین هم برای فروشگاهتان استفاده کنید.

مرحله چهارم - راه اندازی وب سایت کسب و کار مجازی

مرحله پنجم – جذب ترافیک سایت راه اندازی شده

مرحله پنجم جذب ترافیک است. ترافیک رابطه مستقیمی با میزان درآمد دارد و هر چه ترافیک وب سایت شما بیشتر باشد، درآمدتان هم روز به روز بیشتر می شود. برای افزایش ترافیک می توانید از ترفندهای سئو یا بهینه سازی سایت استفاده کنید تا وب ساییتان در صفحه اول گوگل بالا بیاید. گوگل شرایط خاصی را برای قرار دادن وب سایت شما در صفحه اول انتخاب کرده است مثلا محتوای وب سایتتان باید جدید باشد و کپی از مطالب دیگر سایت ها نباشد، سایت همیشه آپدیت بشود و غیره.

مرحله پنجم - جذب ترافیک سایت راه اندازی شده

بهتر است علاوه بر این موارد در مورد ۵ دروغی که به شما درباره کسب و کار اینترنتی می گویند! بیشتر بدانید.

سخن آخر

در کل، موفقیت در کسب و کار اینترنتی نیاز به صرف وقت دارد. فرآیند جذب مشتری زمان بر است و شما باید صبر  وحوصله کافی را در این زمینه داشته باشید. همیشه به کسب درآمد بالا از کسب و کار اینترنتی فکر کنید تا به آن برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *