ضمانت اصالت کالا


سالیضا تنها با شرکت های تامین کننده معتبر همکاری می کند.
جهت اطمینان خاطر شما کاربران گرامی، آدرس نمایندگی هایی که هر کالا از آن تامین می شود روی هر محصول مشخص می باشد؛ لذا به شما اطمینان می دهیم که کلیه ی کالاهای موجود در وب سایت سالیضا اورجینال می باشند.
برای تهیه ی هر کدام از کالاها،شما میتوانید به آدرس نمایندگی که در سالیضا به آن اشاره شده مراجعه نمایید و حضوری خریداری کنید.


             ۱- مناسب نبودن سایز:

سالیضا برای اطمینان خاطر شما از مناسب بودن سایز،برای هر محصول جدولی را آماده کرده است که می توانید با توجه به آن،با خیال راحت سایز مناسب خود را سفارش دهید اما در صورتی که سایز محصولی که دریافت کرده اید مناسب نمی باشد،لطفا مراتب را، در سریعترین زمان (حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از سفارش) به واحد پشتیبانی سالیضا اطلاع دهید تا هماهنگی های لازم برای ارسال سایز مطلوب شما صورت گیرد.  در صورتی که سایز مناسب شما موجود نبود، کارشناسان سالیضا طبق انتخاب شما، اقدام به بازگشت محصول یا ابطال سفارشتان می نمایند.
لطفا برای بررسی سایز توجه داشته باشید که عدم استفاده از کالا،کامل بودن ملحقات ارسالی در بسته ی سفارش،جدا نشدن تگ محصول، نداشتن بوی عطر یا بدن و سالم ماندن آن شروط اساسی برای تعویض کالاست.
کارشناسان سالیضا پس از بررسی صحت این موارد، در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به ارسال محصول مناسب شما، اقدام می نمایند.

۲- وجود ایراد در کالای خریداری شده

مشتریان محترم در صورت وجود هرگونه ایراد در کالای خریداری شده باید حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت مراتب را به کارشناسان سالیضا اطلاع دهند.
در این شرایط در صورت عدم موجودی سفارش مورد نظر،طبق درخواست شما،کالا می تواند با کالای دیگری جایگزین شده و یا مبلغ آن به حسابتان واریز گردد.
لازم به ذکر است جهت تعویض کالا،کامل بودن بسته خریداری شده، جدا نشدن تگ محصول و رسید خرید ضروری است.
متاسفانه رسیدگی به درخواست هایی که پس از ۲۴ ساعت از زمان دریافت سفارش ارجاع شوند، میسر نخواهد بود.

۳- مغایرت کالای دریافتی با نمونه ی معرفی شده در سایت

همکاران ما در قسمت تولید محتوا، تلاش می کنند تا اطلاعات و تصاویر موجود در سایت از نظر اصالت،رنگ،جنس و … دقیقا مشابه محصول اصلی باشد.به همین دلیل اگر محصولی که دریافت می کنید با اطلاعات مندرج در سایت یکسان نبود،شما میتوانید از حق استرداد کالا استفاده نمایید.
لازم به ذکر است که در چنین شرایطی باید حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت از زمان سفارش،با تیم خدمات پس از فروش سالیضا تماس گرفته و مراتب را اطلاع دهید.
لطفا توجه داشته باشید که جهت عودت،کالا باید در شرایط اولیه باشد.

۴- انصراف از خرید کالا:

در صورتی که قبل از دریافت کالا، از خرید خود منصرف شدید،لطفا جهت لغو آن با واحد پشتیبانی تماس گرفته تا همکاران ما نسبت به لغو سفارش شما، اقدامات لازم را انجام دهند.

۵- آسیب های ناشی از حمل و نقل:

لطفا در هنگام دریافت سفارش،ابتدا سلامت فیزیکی جعبه را بررسی و در صورت هرگونه آسیب از دریافت آن خودداری فرمایید و در اسرع وقت مراتب را با بخش پشتیبانی سالیضا در میان گذارید.

_در صورت انصراف از خرید یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان سالیضا، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.


تضمین قیمت

سالیضا تضمین می کند که محصولاتی که در وب سایت به فروش می رسند، دقیقا هم قیمت ارائه ی آنها در نمایندگی می باشد.
جهت سهولت خاطر مشتریان گرامی، بر روی هر محصول آدرس نمایندگی های ارائه دهنده ی آن محصول مشخص شده است.