آموزش کسب و کار

شغل های مناسب برای کارمندان

شغل های مناسب برای کارمندان

شغل های مناسب برای کارمندان

اکثر کارمندان از حقوق خود راضی نیستند و برای تامین مخارج خانواده خود، به دنبال شغل های دوم هستند. کارمندان می توانند پس از اتمام ساعات کاری خود، به فعالیت دیگری هم مشغول بشوند که به آن علاقه داشته باشند. شغل های مناسب برای کارمندان باید ویژگی های خاصی داشته باشد مثل:

– محدودیت زمانی نداشته باشد

– محدودیت مکانی نداشته باشد

– نیازی به سرمایه اولیه نداشته باشد

– بتوان درآمد خوبی از آن کسب کرد

– نتیج قابل اطمینان و رضایت بخشی را به دنبال داشته باشد

معمولا کارمندان روزانه ۸ ساعت کار می کنند و وقتی به خانه می رسند، خیلی خسته هستند؛ شغل دومی می تواند برای آنها مناسب باشد که محدودیت زمانی و مکانی نداشته باشد و بتوانند در خانه و در حین استراحت هم منبع درآمد قابل توجهی داشته باشند. کارمندان با حقوق متوسطی که دارند، نمی توانند از پس سرمایه اولیه برای شغل دوم خود بر بیایند. کارمندی که به دنبال شغل دوم می گردد، مطمئنا به درآمد بیشتری احتیاج دارد پس شغلی مناسب اوست که درآمد خوبی را بتواند از طریق آن کسب کند. اعتبار شغلی که کارمندان می خواهند وقت خود را صرف آن کنند هم بسیار مهم است؛ شغل دوم باید بازدهی مشخص و رضایت بخشی داشته باشد.

از آنجایی که این روزها، بازار شغل های اینترنتی بسیار داغ است، اکثر کارمندان به دنبال شغل های اینترنتی هستند. شغل های اینترنتی بسیار متفاوت هستند و پتانسیل کسب درآمد نامحدود را هم دارند. مشاغل اینترنتی، تمام خصوصیاتی که در بالا ذکر شد را دارا هستند. در ادامه می خواهیم چند نمونه شغل اینترنتی که مناسب کارمندان است را معرفی کنیم:

شغل های مناسب برای کارمندان01

شغل های مناسب برای کارمندان۰۱

– وبمستر:

وبمستر به کسی گفته می شود که یک وب سایت را در جهتی درست مدیریت می کند و وظایف نظارتی را به نحو احسن انجام می دهد. البته شما می توانید خودتان یک وب سایت بسازید و مدیر آن باشید و یا مدیر وبسایت های دیگر باشید.

– بهینه سازی رتبه وب سایت یا سئو:

این روزها سایت های زیادی هستند که دنبال افرادی می گردند که در زمینه سئو تخصص کافی داشته باشند و بتوانند کاری کنند که وب سایت آنها در صفحه اول گوگل قرار بگیرد.

– طراح سایت:

اگر در زمینه طراحی سایت ایده های خوب و بکری دارید، می توانید از این راه درآمد خوبی کسب کنید.

– تولید محتوا:

اگر در زمینه نگارش و نویسندگی مهارت دارید و می توانید در مورد موضوعات مختلف، مقاله های جالب و جدیدی را بنویسید، می توانید در زمینه تولید محتوا مشغول به کار شوید. همه ی سایت ها برای تولید محتوا نیاز به افرادی مثل شما دارند.

شغل های مناسب برای کارمندان02

شغل های مناسب برای کارمندان۰۲

– بازاریاب اینترنتی:

 بازاریاب اینترنتی کسی ست که برای شرکت و برندی خاص تبلیغ می کند و با جذب مشتری و خرید آنها از شرکت، به درآمد مشخصی می رسد.

– تایپ و ترجمه:

اگر به زبان های خارجی مثل زبان انگلیسی مسلط هستید، می توانید به عنوان یک مترجم دور کار با شرکت ها و وب سایت هایی که نیاز به مترجم دارند قرار داد ببندید. از آنجایی که اکثر کارمندان تایپیست های خوبی هم هستند، پروژه های تایپ مقالات هم می تواند برای آنها مفید باشد.

شغل های مناسب برای کارمندان03

شغل های مناسب برای کارمندان۰۳

– فروش فالوور و لایک در رسانه های اجتماعی:

اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین رسانه های اجتماعی ست و افراد زیادی به دنبال افزایش تعداد لایک و فالوورهای خود در این رسانه هستند. شما می توانید با کمک آموزش هایی که در اینترنت وجود دارد و همچنین با نصب سیستم هایی خاص، اقدام به فروش لایک و فالوور کنید. در حال حاضر، درآمد این شغل اینترنتی بسیار بالاست و می تواند رضایت شما را بخوبی جلب کند.

شغل های مناسب برای کارمندان05

شغل های مناسب برای کارمندان۰۵

– ساخت فروشگاه اینترنتی:

ساخت فروشگاه اینترنتی چندان هم کار سختی نیست زیرا بسیاری از سایت ها به شما در مورد نحوه ساخت فروشگاه اینترنتی آموزش های لازم را می دهند. ساخت فروشگاه اینترنتی از این جهت می تواند مفید باشد که شما می توانید محصولات و خدمات خود را در غالب فروشگاه اینترنتی به مخاطبانتان ارائه بدهید. امروزه در بسیاری از فروشگاه های اینترنتی، محصولاتی ارائه می شود که مشتری ها می توانند آن ها را دانلود کنند مثل انواع برنامه های لازم برای گوشی، دانلود فایل های اینترنتی و غیره. نحوه قرار گیری و چیدمان منظم محصولات در فروشگاه اینترنتی هم بسیار مهم است زیرا طراحی منظم یک فروشگاه می تواند به جذب مخاطبان هدف کمک زیادی بکند.

– خرید و فروش دامنه:

خرید و فروش دامنه از آن دسته مشاغلی ست که به سرمایه خیلی کمی نیاز دارد زیرا شما می توانید دامنه را با قیمت خیلی کمی خریداری کنید و با قیمتی بالاتر آن را به فروش برسانید. در ضمن بسیاری از سایت ها هستند که در آن می توانید با خرید و فروش و دامنه، فهالیت زیادی داشته باشید.

– طراحی قالب و افزونه وردپرس:

اگر با زبان برنامه نویسی آشنایی دارید و اصول طراحی قالب را هم می دانید، می توانید به راحتی با طراحی قالب و افزونه وردپرس به درآمد خوبی برسید. بکارگیری خلاقیت در این شغل می تواند به افزایش تعداد مشتری های شما کمک زیادی بکند. البته تعداد زیادی از بازارهای اینترنتی خارجی، هم خریدار این طرح های جدید هستند.

شغل های مناسب برای کارمندان03

شغل های مناسب برای کارمندان۰۳

– تدریس مجازی و برگزاری سمینار:

اگر در زمینه رشته ای خاص اطلاعات دارید و توانایی تدریس بصورت مجازی را هم دارید، می توانید بصورت اینترنتی سمینارها و کلاس های مجازی را برای علاقمندان این رشته برگزار کنید. تخصص و مهارت شما در جذب مخاطب می تواند نقش مهمی در کسب درآمد از این شغل داشته باشد.

تعداد شغل های اینترنتی واقعا زیاد است و ما در اینجا به چند نمونه از آنها اشاره کرده ایم. برای اینکه در مشاغل اینترنتی هم بتوانید موفق بشوید، یک سری برنامه ریزی های خاصی باید داشته باشید؛ شما میتوانید برای شرکت ها و وب سایت های مختلفی رزومه خود را بفرستید، برای شروع قیمت های مناسبی را به کارفرما پیشنهاد بدهید تا پروژه های بیشتری را به شما واگذار کند. برای اینکه در کارتان تبدیل به فردی حرفه ای بشوید، باید دائم در حال کسب تجربه باشید و دست از تلاش برندارید. برای خودتان اهداف خاصی را مشخص کنید و هر روز به رسیدن به آنها تلاش کنید. همیشه به دنبال یادگیری مهارت های جدید باشید؛ برای اینکار می توانید کتاب های زیادی را مطالعه کنید و یا از تجربیات دیگران استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *