آموزش کسب و کار

رابرت کیوساکی و شروع کسب وکار

شروع کسب و کار

نکاتی از رابرت کیوساکی در مورد شروع کسب و کار

رابرت کیوساکی، سرمایه گذار بسیار موفقی است که کتاب های او طرفداران بسیار زیادی دارد. کیوساکی اولین فعالیت خود را زمینه کسب و کار، با تولید کیف پول های مردانه شروع کرده است و با همین کار توانسته است به ثروت زیادی برسد. در ادامه نکاتی از این شخصیت موفق را در مورد کسب و کار با هم می خوانیم:

  1. برای شروع کسب و کار جدید باید مسئولیت پذیر باشید

مسئولیت پذیری ویژگی مهمی است که بسیاری از افراد فاقد آن هستند. انسانی که مسئولیت پذیر است، می داند که شروع یک کسب و کار جدید ممکن است خسارت مالی زیادی را به او وارد کند؛ وقتی مسئولیت پذیر باشید، تمام عواقبی که شروع یک کسب و کار جدید می تواند به دنبال داشته باشد را می پذیرید و برای موفقیت بیشتر تلاش می کنید. یک انسان مسئولیت پذیر قبل از شروع یک کسب و کار، برای خودش برنامه ریزی دقیقی می کند و در صورت بروز هر گونه مشکل، سریع به فکر راه حل است.

  1. برای شروع کسب و کار جدید باید هزینه هایتان را کنترل کنید

قطعا شروع کسب و کار جدید همراه با صرف هزینه است، مثل خرید دامنه برای ساخت فروشگاه اینترنتی، طراحی لوگو برای کسب و کار و غیره. افرادی که هنگام شروع کارشان، نمی توانند امور مالی خود را به خوبی مدیریت کنند و یا کسانی که بدون برنامه ریزی و پیگیری برای کارهایشان پول زیادی را خرج می کنند، با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد. یک برنامه ریزی دقیق در زمینه امور مالی می تواند آینده مالی کسب و کار شما را تضمین کند زیرا مدیریت مالی ارتباط مستقیمی با استقلال مالی دارد.

شروع کسب و کار01

شروع کسب و کار۰۱

  1. برای شروع کسب و کار باید منبع درآمد داشته باشید

برای شروع کسب و کار باید منبع درآمدی داشته باشید که بتوانید از طریق آن، مخارج مورد نیازتان را تامین کنید. منبع درآمدی که برای یک کسب و کار نیاز دارید هم بستگی به نوع کاری دارد که قصد شروع آن را دارید. داشتن منبع درآمد ارتباط مستقیمی با احساس مسئولیت پذیری دارد و می تواند به شما در برنامه ریزی بهتر کمک زیادی کند.

  1. برای شروع کسب می توان از سرمایه دیگران استفاده کرد

شما می توانید با شریک شدن یا اینکه قرض گرفتن کار خود را شروع کنید البته وام بانکی هم تا حدودی می تواند به شما کمک کند اما باید حواستان باشد که وامی با سود مناسب بگیرید وگرنه همین بانک شمارو ورشکست میکند.اگر بتوانید شریک حلال و درست پیدا کنید در مسیر رشدتان تاثیر بسزایی میزارد.

  1. . برای شروع کسب و کار باید پول پس انداز کنید

قطعا در کسب و کارتان با موقعیت هایی روبرو می شوید که نیاز به پول دارید ولی دستتان خالی است. افتتاح یک حساب بانکی و پس انداز پول، می تواند به شما آرامش ذهنی بدهد. شما می توانید از این پول در مواقع اضطراری استفاده کنید.

  1. کسب و کارتان را با هزینه پایین شروع کنید

شروع یک کسب و کار جدید با هزینه پایین یک مزیت است. در بین انواع مختلفی از کسب و کارها، راه اندازی یک شرکت بازاریابی می تواند استقلال مالی شما را در زمان حال و آینده تضمین کند.

شروع کسب و کار02

شروع کسب و کار۰۲

  1. برای شروع کسب و کار باید اهداف مالی روشن و مشخصی داشته باشید

کسی که اهداف مالی مشخصی ندارد، نمی تواند به استقلال مالی برسد. شناسایی فرصت های مناسب و شروع کسب و کار با اهداف مالی روشن، می تواند به شما کمک کند تا پتانسیل واقعی خودتان را بشناسید. داشتن هدف مالی می تواند به شما انگیزه هم بدهد و شور و شوق شما را برای شروع کسب و کار و ادامه آن چندین برابر کند.

  1. برای شروع کسب و کار باید دائم در حال یادگیری باشید

آموزش مسائل مالی هم می تواند برای شما منافع زیادی را به دنبال داشته باشد. شما میتوانید از منابع مختلفی برای آموزش امور مالی کسب و کارتان کمک بگیرید. یادگیری پیوسته ی امور مالی می تواند باعث افزایش سود مالی کسب و کار شما هم بشود. فقط سعی کنید تا در یک زمان به یادگیری یک موضوع بپردازید و به خوبی روی آن متمرکز بشوید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *